Zastosowanie pijawek w kosmetyce Maseczka liftingująca z pijawek

Metody upiększania ciała

… i hamowania procesów starzenia skóry za pomocą pijawek znane były od najstarszych czasów. Maseczki na twarz i ciało z olejków zapachowych mieszanych z krwią pijawek stosowały słynne japońskie gejsze, słynące ze swej urody. Najnowsze badania nad substancjami gruczołów ślinowych pijawki potwierdziły obecność substancji mogących wpływać na stan skóry, jej napięcie, ukrwienie, utlenowanie i konsystencję. Z tego względu pijawka lekarska jest coraz częściej stosowana w kosmetyce twarzy.

Krew pacjenta pobrana w czasie zabiegu hirudoterapi jest wspaniale działającą maseczką liftingującą. Już po pierwszym nałożeniu maseczki skóra staje się napięta, nawilżona i jedwabiście gładka. Staje się ona delikatna, a płytkie zmarszczki i przebarwienia znikają. Maseczka skutecznie wpływa na zmniejszenie trądziku i innych chorobowych zmian skóry twarzy. Pijawki wykorzystuje się również przy redukcji cellulitu, pajączków naczyniowych oraz zmian łuszczycowych. Zalecane jest dwukrotne powtórzenie zabiegu w celu utrwalenia jego efektów.

Jak wygląda zabieg

Pacjent poddawany jest zabiegowi hirudototerapii w miejscu ewentualnych dolegliwości lub w okolicy wątroby. Po zabiegu hirudoterapeuta, wyciska z pijawki hirudozwiązki wymieszane z krwią i nakłada maseczkę na twarz pacjenta. Skóra twarzy przed położeniem powinna być oczyszczona. Maseczkę trzyma się ok. 20 min., po czym zostaje zmyta.

Efekty widoczne są już bezpośrednio po zmyciu maseczki z twarzy – cera wygląda młodziej, jest rozświetlona i gładka. W przypadku trądziku i stanów zapalnych zaczerwienienia i podrażnienia znacznie się zmniejszają

Co powoduje, że po takim zabiegu widoczne są od razu tak wspaniałe efekty?

Widoczny i natychmiastowy efekt po takim zabiegu jest spowodowany tym, iż w ślinie pijawki znajduje się wiele hirudozwiązków zawierających składniki odmładzające skórę:

KWAS HIALURONOWY – bardzo silnie działa przeciwzmarszczkowo

HORMONY STERYDOWE – odpowiadają za młody wygląd skóry

LIPIDY oraz KWASY FOSFATYDOWE – wzmacniają warstwę ochronną skóry

FOSFOLIPAZY – wspomagają gojenie samej rany po pijawce i poprawiają funkcje metaboliczne skóry

ELASTYNA i KOLAGENAZA – zwiększają przenikanie do skóry hirudozwiązków

ANTYELASTAZA – spowalnia proces starzenia się skóry

LIPAZY i ESTERAZY – rozkładają tłuszcze
naturalny, żywy KOLAGEN

HORMONY STERYDOWE: KORTYZOL, TESTOSTERON, PROGESTERON, DEHYDROEPIANDROSTERON, ANDROSTERON, ESTRIADIOL.

Pijawki produkują neuropeptydy, takie jak np. ENDORFINY zwane powszechnie HORMONAMI SZCZĘŚCIA. Endorfiny mają działanie uspokajające, poprawiają nastrój, powodują, że czujemy się szczęśliwi i spokojni.

Co powoduje, że maseczka z krwi tak wspaniale działa na skórę?

Dzięki tej maseczce nasza skóra otrzyma tylko naturalne składniki, bez żadnej chemii, parabenów czy też konserwantów, które występują w składach gotowych kremów i maseczek. Maseczka z krwi pijawki jest w 100% naturalnym liftingiem, a jej efekty docenią Panie w każdej grupie wiekowej.